Anasayfa arrow Antifrogen KF (VP 1974) - Düşük sıcaklık dolaylı soğutma ve gıda sanayi için korozyon koruması
Antifrogen KF (VP 1974) - Düşük sıcaklık dolaylı soğutma ve gıda sanayi için korozyon koruması

Düşük sıcaklık dolaylı soğutma ve gıda sanayi için korozyon korumalı düşük viskozite solüsyon

Antifrogen KF (VP 1974) - Düşük sıcaklık dolaylı soğutma ve gıda sanayi için korozyon koruması

Antifrogen KF ® esas olarak düşük sıcaklık soğutma solüsyonu olarak kulanılan, fiziksel olarak zararsız, renksiz, şeffaf sıvıdır. Organik tuz bazlı yeni solüsyon, düşük sıcaklıklarda (-20°C to -50°C) kullanılmak üzere geliştirilmiş ve 1997 yılı sonunda piyasaya çıkarıldı.

Antifrogen KF ® yanıcı parlayıcı değildir . Bu nedenle, özellikle "dolaylı soğutmada düşük sıcaklık transfer aracı " olarak, örneğin gıda sanayinde kullanımı uygundur.

Ek olarak Antifrogen KF ® gereken düşük sıcaklıklarda kabul edilemez şekilde yüksek viskoziteye dönmez,bu ise sirkülasyon pompalarının ve boru hatlarının tasarımının ekonomik olmasını mümkün kılar. Ayrıca, bu ürün mükemmel bir korozyon önleyicidir. Antifrogen L® ve KA® guruplarına benzer şekilde zehirli değildir ve arıtılabilir.

Demir, demirli olmayan metaller ve alüminyum gibi bir çok metal üzerindeki mükemmel korozyon önleyici ve donmaya dayanım etkisini -hatta çözülmüş suda bile- yaklaşık olarak %50 karışım oranında -20°C ve +80°C sıcaklıklar arasında sürdürmektedir. Kireç oluşumunu önlemek için, çözelti için tamamen iyonsuz su kullanılmalıdır. Donmaya dayanımı belirlemek için hidrometre veya refraktometre tavsiye edilmektedir.

  • Potasyum formik asit bazlı ve korozyona dayanım katkılı,
  • -50 to +20 °C arası sürekli kullanım (defrosting:+80 ° C)
  • Çeşitli tesisatlarda uzun süreli uygulamalar için kanıtlanmıştır.
  • Tüm standart conta malzemeleri ile kullanımı uygun,
  • Gıda sanayindeki uygulamaları için uygun,
  • Tipik uygulamalar: Soğutma sistemleri, derin dondurucular, buz pistleri, v.b.