Anasayfa arrow Antifrogen SOL (VP 1981)
Antifrogen SOL (VP 1981)

Yüksek sıcaklıklarda korozyon korumalı ve donma korumalı ısı transfer ve solar (güneş) ısıtma sistemleri için kullanıma hazır propilen glikol,

Antifrogen SOL ® özellikle yüksek termal yüklere maruz güneş (solar) ısıtma sistemlerinde ısı transfer aracı olarak kullanılan, 1.2 propilen glikol ve daha yüksek glikollerden oluşan, suda çözülebilen solüsyon bazlı,  fiziksel olarak zararsız,yeşil renkli, berrak sıvıdır.

Antifrogen_SOLBu ürün yaklaşık olarak -30°C donma dayanımı verecek şekilde iyonu alınmış su ile önceden karıştırılmıştır. Zehirli olmayan korozyon önleyiciler eklenmiştir ve nitrit, amin ve fosfat içermez. Solar (Güneş) Isıtma Sistemleri için DIN 4757 Kısım 3'ün gereklerini sağlamaktadır.

Antifrogen SOL ® +260 ° C ye kadar yüksek sabit sıcaklıklara sahip vakum kolektörlerinin kullanımının artması üzerine geliştirilmiştir. Alışılmış ısı transfer aracı, etilen veya propilen bazlı olan, bu glikollerin düşük kaynama noktasına bağlı sistemlerde buharlaşmaya eğilimlidir.

Kısmen çözülmeden kalırlar, özellikle kollektörler çok sık boşta çalışırsa tuz benzeri kalıntılar işletme sorunlarına yol açabilirler. Bu da sistemin çalışmamasına sebeb olur. Bu yeni ürün 1030 mBar'da +290° C nin üzerinde kaynama noktası olan daha fazla moleküler ağırlıklı, fiziksel olarak zararsız, glikoller içerdiğinden yukarıda bahsedilen kalıntılar oluşmayacaktır.

  • Propilen glikol ve daha yüksek kaynama noktasına sahip glikoller  bazlı  ve artı korozyon engelleyici katkılar,
  • Yüksek termal yüklere maruz solar (güneş) ısıtma sistemlerinde optimal kullanım,
  • İyonu alınmış su ile ön karışımlı (donma dayanımı: -27 ° C)
  • Nitrit, amin ve fosfat içermez,
  • Tipik uygulamalar: Solar (Güneş) ısıtma sistemleri, hatta vakum tüplü yüksek gerilimli kolektörler